Burun eti büyümesi

Burun eti  olarak bilinen, alt konka olarak tanımladığımız. Havayı süzmek, nemlendirmek için ihtiyacımız olan organlarımızın aşırı büyümesi, bazen burun tıkanıklığına neden olabilir. burun tıkanıklığı  rahat nefes almamızı engellediği gibi  başka olumsuz etkilere de yol açabilir. Horlama ve uyku apnesini tetikleyebilir. Burun eti eskiden yapıldığı gibi  tamamen  alınması veya yok edilmesi farklı solunum yolları sorunları  yatabilir. Bu nedenle burun ameliyatı sırasında bu  etleri almak yerine,  en sık  kullanılan ve en iyi sonuç alınan burun eti küçültme  yöntemi uygulanmaktadır. Bu yöntemden sonra hastalar  genellikle bir daha burun eti büyümesi ile karşılaşmamaktadır. Ciddi alerjik sorunu olan  kişilerde yeniden bir burun eti büyümesi olur ise burun eti küçültme yöntemi yeniden uygulanabilir. Tampon  uygulaması yapılmadığından, ağrıya yol açmadığından ve local anestezi  vücudun uyumasına gerek olmadan uygulanabildiğinden  dolayı sen derece kolay bir  yöntemdir.

Op. Dr.Abdülkadir Göksel

Op. Dr.Abdülkadir Göksel

Op.Dr. Abdülkadir Göksel Gaziantep’te doğduveilk, orta öğrenimini Gaziantep’te tamamlayarak İstanbul Tıp Fakültesi’ne girdi.

Fakülte yıllarında Ingiltere ve Ispanya’da klinik staj ve çalışmalarda bulundu. 1993 yılında Istanbul Tıp Fakültesi’nden Tıp Doktoru olarak mezun olarak, 1998 yılında Göztepe Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nden Kulak Burun Boğaz ve Baş-Boyun Cerrahisi Uzmanlığı’nı aldı.

Uzmanlık eğitimi yıllarında özellikle Horlama ve Uyku Apnesi, Fonksiyonel Burun Cerrahisi konularına ilgi duydu ve bu konularda araştırmalar yaptı. Eğitim süresi içerisinde gerek yurt içi, gerek yurt dışında otuzdan fazla kongre ve kursa tebliğ ve posterler ile katıldı.

Avusturya’da Center of Anatomy and Cell Biology of Vienna Medical University’de yüz estetik cerrahisinin kendi alanında önemli isimlerinden Giovanni Botti ile birlikte çalıştı.

Chicago’da Amerikan Rinoloji Derneği Başkanı Prof.Dr.Howard L. Levine’den sinüzit tedavisinde son derece yeni bir teknik olan ‘Balon Sinoplasti’ eğitimi aldı.

İrlanda’da Royal College of Surgeons in Ireland’da yüz plastik cerrahisi ile ilgili bir çok çalışma ve kadavralar üzerinde araştırmalar yaptı.

Dünyanın en iyi yüz plastik cerrahları arasında yer alan Prof.Dr.Bahman Guyuron ile Cleveland Case Western Reverse University’de birlikte çalışma imkanı bularak, rinoplasti ve migren cerrahisi ameliyatları konusunda ki deneyimini artırdı.

Yurt içinde ki kongrelerin yanı sıra Asya, Avrupa ve Amerika’da ki uluslar arası yüz plastik cerrahisi akademilerinin düzenlediği kongrelerebir çok kez konuşmacı olarak davet edildi.

Asistanlık yıllarından itibaren meslek yaşamında 14.000′den fazla ameliyat yapan Abdülkadir Göksel’in, özellikle burun estetik cerrahisi, horlama, sinüzit ve endoskopik gözyaşı kesesi ameliyat sayıları standartların üzerindedir. Her yıl Türk ve yabancı bir çok asistan ve uzman doktor ameliyatlarını izlemek için konuk olmakta ve Dr.Abdülkadir Göksel’in kendine özgü Rinoplasti tekniğini öğrenmek istemektedir.

Op.Dr.Göksel Avrupa Yüz Plastik Rekonstrüktif Cerrahi BOARD sertifikası sahibidir (European Board for Certification in Facial Plastic and Reconstructive Surgery) ve ileri düzeyde İngilizce bilmektedir. Ayrıca European Rhinoplasty Society,European Academy of Facial Plastic Surgery, Kulak Burun Boğaz Baş Boyun Cerrahisi Derneği, Türk Fasiyal Plastik Cerrahi Derneği, Türk Rinoloji Derneği, Türk Kulak Burun Boğaz Vakfı, İstanbul Tabipler Odası üyeliği bulunmaktadır.

K.B.B. alanındaki yayınları ve teknolojiyi yakından takip eden Dr. Abdülkadir Göksel, Horlama, Estetik Burun Cerrahisi, Alerji ve Sinüzitler, Endoskopik Gözyaşı Kesesi Ameliyatları gibi konularla ilgili olarak bir çok kez televizyon ve radyo programlarına davet edilmiş ve bilgi vermiştir.

Rinoİstanbul kliniğinin kurucusu olan Dr. Abdülkadir Göksel hastalarına 15 yıldır aynı çatı altında hizmet vermekte olup, kendisi aynı zamanda “www.kulakburunbogaz.com ” web sitesinin editörlüğünü yapmaktadır.
Op. Dr.Abdülkadir Göksel

Latest posts by Op. Dr.Abdülkadir Göksel (see all)