Ameliyat Sonrası Bakım

Burun estetik ameliyatı sonrası bakım nasıl olmalıdır?

Ameliyat Sonrası Bakım

Ameliyat Sonrası Bakım Burun ameliyatları sonrasında eskiden uygulanan klasik gazlı bez tampon uygulaması yapmamaktayız.  Burun içerisine yara Ameliyat Sonrası Bakımstabilizasyonu için yerleştirdiğimiz silikonlar sayesinde hastalarımız rahatça nefes alabilmektedirler. Ameliyat sonrası dönemdeki bakımın en önemli kısmı burun içerisinde kuruluk oluşmasını engellemek amacıyla burun içerisini nemli tutmaktır. Bu nedenle ameliyat sonrasında steril su damlalarıyla sürekli burun içerisini ıslatarak kurumayı engellemeniz önemlidir. Özellikle ilk aylarda burnunuzu darbelerden korumanız ve rutin kontrollerinizi aksatmamanız gerekmektedir. İlk bir ay ağır spor yapmamanız önerilir. Detaylı olarak yapılması ve yapılmaması gerekenler ile ilgili bilgiyi doktorunuz ile konuşarak öğrenmeniz önemlidir.

Sinüzit hastası olanlar ameliyat olabilir mi?

Kronik sinüzit bazı durumlarda kendisi de cerrahi gerektiren bir hastalıktır. Bu nedenle eğer estetik burun ameliyatı planlanmakta ve kişinin kronik sinüziti de varsa bu iki ameliyat birlikte yapılmaktadır. Ancak akut enfeksiyon dönemlerinde ateş ve burundan sarı yeşil renkli iltihaplı akıntı geliyor ise ameliyatın bu durum tedavi edildikten sonra yapılması daha uygun olacaktır.

Ameliyat sonrası burnumda dikiş izi ya da ameliyat izi kalır mı?

Açık teknik ya da kapalı teknikte ameliyat sonrasında günlük yaşamda kişilerin dışarıdan görebilecekleri belirgin iz kalmaz. Açık teknikte burun orta duvarının dudağa birleştiği alt bölümde ilk bir kaç ay kızarık olacak şekilde çok dikkatli bakıldığında görülebilen bir iz olmakla birlikte bu da zaman içerisinde görünmez hale gelir.

YORUMLAR

*

Kulak Burun Boğaz
Kulakburunbogaz.com'a Hoşgeldiniz; Size daha hızlı yanıt verebilmemiz için, hangi konuda bilgi almak istediğinizi belirtir misiniz?
WordPress Image Lightbox