Burun estetiği ameliyatı süreci

Burun estetiği ameliyatı

 

Burun  estetiği ameliyat süreci, genel anestezi ya da sedasyon-lokal anesteziyle yapılabilen, öncesinde yapılan detaylı analizler ile burnun var olan görüntüsünün değiştirilmesi amaçlanan bir operasyondur.

Kulak burun bogaz

Burun estetiği öncesi ve sonrası

Burun estetiği planlaması için kişinin farklı açılardan fotoğraf çekimleri yapılır ve yardımcı programlar sayesinde görüntüler üç boyutlu olarak değerlendirilir. Bu sayede ameliyat sonrası olası görünüm simülasyonu sağlanabilmektedir.

Çoğu zaman, burun orta duvar kıkırdağındaki eğrilik ve konka adı verilen yapıların büyümesi gibi solunum zorluğuna yol açan problemler estetik problemlere eşlik edebilir. Ameliyat öncesi dönemde yapılan endoskopik muayene ile ve/veya gerekiyorsa çekilecek bilgisayarlı tomografi ile bu sorunların detayları ortaya konur ve ameliyat planı içinde tedavileri düzenlenir. Ameliyat süresi ortalama 2- 2,5 saattir. Yapılacak işlemlerin detayına göre süre bazen uzayabilir.

Günümüzde estetik burun ameliyatlarında ki önemli yeniliklerden biri de bez tampon kullanılmamasıdır. Burun içi örtüsü dikilerek, tampon baskısına gerek olmaması sağlanır. Nadiren, operasyon sonunda sızıntı çoksa nefes alıp vermeye izin veren, içinde küçük bir boru olan basit silikon aparatlar kullanılabilir. Burun ameliyatının bitiminde burun cildi üstüne önce ince bir bant, arkasından plastik bir kalıp yerleştirilir. Ameliyat sonrasında genellikle hastanın 1 gece hastanede kalması önerilir.Burun estetiği ameliyatı süreci.

Operasyon bitince, göz çevresine soğuk uygulama yapılabilir ve 3-4 saat içinde bir şeyler yemek , içmek ve yürümek mümkün olur. Ameliyattan 5-7 gün sonra burun üstündeki plastik kalıp alınır ve ten rengi bantlarla bir kaç gün daha burun örtülür. Ameliyat sonrası ilk 2 gün hafif morluk ve şişlik oluşabilir. Bu morluk ve şişlikler 3. gün azalmaya başlar. Plastik kalıplar alındığında, morluk ve şişlikler hafif bir makyajla kamufle edilebilecek kadar azalır. Kalıp alınır alınmaz, burun şekli ile ilgili değişiklikler büyük oranda görülür, ancak son şeklin oluşması ve tüm detayların ortaya çıkması 6 Ay-1 Yıl alır.

Burun estetiğinde bugün yeni gelişmeler mevcuttur. İşte burun estetiği ameliyatında yeni estetik yöntemleri:

Üç boyutlu görüntüleme: Ameliyat öncesinde hastanın farklı açılardan profil fotoğrafları çekilir. Hastanın üç boyutlu görüntüsü üzerinde yardımcı programlar sayesinde değişiklik yapılarak planlanan girişim hasta ile paylaşılır. Burun ve yüzde planlanan işlemler önden, yandan, alttan ve üstten hastaya gösterilir ve hastanın yeni görüntüsünü tam ve eksiksiz algılaması sağlanır. Bu çalışma sayesinde hasta olası görüntüsü ile ilgili istediklerini veya istemediklerini  tam olarak anlatabilmektedir.

Ultrasonik kemik kesicilerin kullanımı: Daha önceleri kemik ve kıkırdaklar minik keski, çekiç ve törpülerle şekilleniyordu. Mini-mikro keski ve törpüler sık kullanılsa da kemik şekillenme aşaması ağrı ve kanamalı oluyor, şişlik ve morarma çok olabiliyordu. Yıllardır Estetik Burun Ameliyatı beyin cerrahi ve maksillofacial cerrahide kemik kesmek için kullanılan ultrasonik kemik kesiciler kısa süre önce burun ameliyatlarında da kullanılmak üzere uyarlandı. Bu sayede ameliyat acısız, sonrasında şişlik, morarma ve kanama ise nadiren ve çok kısa süreli olmakta, hasta üç, dört gün içinde plastik altel çıktıktan sonra işe dönebilmektedir.

Ameliyatsız burun estetiği: Bu yeni kavram ameliyat gerektirmeyen ama yine de burun problemi yaşayan sessiz çoğunluk için bir seçenek olmuştur. Düşük burun uçları, burun kanatlarındaki asimetriler, küçük eğrilikler, büyük kemerli burunlar gibi bir çok burun asimetri ve kusurları bu yeni yöntemle düzelebilir ve on dakikada ağrısız ve ameliyatsız burun estetiği işlemi gerçekleştirilebilir. Anestezi gerektirmeyen bu teknikte Lazerler, kırışıklık açan maddeler, Botox ve askı dikişleri kombine ederek kullanılır. Basit, ucuz ve geri dönüşlü olması hasta memnuniyetini artırmaktadır.

Burun Estetigi Fiyatlari konusunda bilgi alabilmeniz için lütfen bizim ile iletişime geçiniz.Burun Estetiği Video lu anlatım ve Burun Ameliyatı İzle mek isterseniz videolar katagorisine göz atabilirsiniz.

 

 

Op.Dr. Abdülkadir Göksel Gaziantep’te doğdu ve ilk, orta öğrenimini Gaziantep’te tamamlayarak İstanbul Tıp Fakültesi’ne girdi. Fakülte yıllarında Ingiltere ve Ispanya’da klinik staj ve çalışmalarda bulundu. 1993 yılında Istanbul Tıp Fakültesi’nden Tıp Doktoru olarak mezun olarak, 1998 yılında Göztepe Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nden Kulak Burun Boğaz ve Baş-Boyun Cerrahisi Uzmanlığı’nı aldı. Uzmanlık eğitimi yıllarında özellikle Horlama ve Uyku Apnesi, Fonksiyonel Burun Cerrahisi konularına ilgi duydu ve bu konularda araştırmalar yaptı. Eğitim süresi içerisinde gerek yurt içi, gerek yurt dışında otuzdan fazla kongre ve kursa tebliğ ve posterler ile katıldı. Avusturya’da Center of Anatomy and Cell Biology of Vienna Medical University’de yüz estetik cerrahisinin kendi alanında önemli isimlerinden Giovanni Botti ile birlikte çalıştı. Chicago’da Amerikan Rinoloji Derneği Başkanı Prof.Dr.Howard L. Levine’den sinüzit tedavisinde son derece yeni bir teknik olan ‘Balon Sinoplasti’ eğitimi aldı. İrlanda’da Royal College of Surgeons in Ireland’da yüz plastik cerrahisi ile ilgili bir çok çalışma ve kadavralar üzerinde araştırmalar yaptı. Dünyanın en iyi yüz plastik cerrahları arasında yer alan Prof.Dr.Bahman Guyuron ile Cleveland Case Western Reverse University’de birlikte çalışma imkanı bularak, rinoplasti ve migren cerrahisi ameliyatları konusunda ki deneyimini artırdı. Yurt içinde ki kongrelerin yanı sıra Asya, Avrupa ve Amerika’da ki uluslar arası yüz plastik cerrahisi akademilerinin düzenlediği kongrelere bir çok kez konuşmacı olarak davet edildi. Asistanlık yıllarından itibaren meslek yaşamında 14.000′den fazla ameliyat yapan Abdülkadir Göksel’in, özellikle burun estetik cerrahisi, horlama, sinüzit ve endoskopik gözyaşı kesesi ameliyat sayıları standartların üzerindedir. Her yıl Türk ve yabancı bir çok asistan ve uzman doktor ameliyatlarını izlemek için konuk olmakta ve Dr.Abdülkadir Göksel’in kendine özgü Rinoplasti tekniğini öğrenmek istemektedir. Op.Dr.Göksel Avrupa Yüz Plastik Rekonstrüktif Cerrahi BOARD sertifikası sahibidir (European Board for Certification in Facial Plastic and Reconstructive Surgery) ve ileri düzeyde İngilizce bilmektedir. Ayrıca European Rhinoplasty Society,European Academy of Facial Plastic Surgery, Kulak Burun Boğaz Baş Boyun Cerrahisi Derneği, Türk Fasiyal Plastik Cerrahi Derneği, Türk Rinoloji Derneği, Türk Kulak Burun Boğaz Vakfı, İstanbul Tabipler Odası üyeliği bulunmaktadır. K.B.B. alanındaki yayınları ve teknolojiyi yakından takip eden Dr. Abdülkadir Göksel, Horlama, Estetik Burun Cerrahisi, Alerji ve Sinüzitler, Endoskopik Gözyaşı Kesesi Ameliyatları gibi konularla ilgili olarak bir çok kez televizyon ve radyo programlarına davet edilmiş ve bilgi vermiştir. Rinoİstanbul kliniğinin kurucusu olan Dr. Abdülkadir Göksel hastalarına 15 yıldır aynı çatı altında hizmet vermekte olup, kendisi aynı zamanda “www.kulakburunbogaz.com ” web sitesinin editörlüğünü yapmaktadır.
Kulak Burun Boğaz
Kulakburunbogaz.com'a Hoşgeldiniz; Size daha hızlı yanıt verebilmemiz için, hangi konuda bilgi almak istediğinizi belirtir misiniz?
WordPress Image Lightbox