Doktor seçimi nasıl olur ?

Burun Estetiği Hakkında Merak Ettiğiniz Soruların Yanıtları

Burun estetik ameliyatındaki en önemli ve zorlu bölüm doktor seçimidir. Burun estetik cerrahisi ince bir cerrahi yetenek gerektirmesi yanında, estetik bakış açısı ve yüz analizi konusunda deneyim gerektiren özel bir alandır. Doktorunuzun daha önce yapmış olduğu burun2ameliyatlarda elde etmiş olduğu sonuçlar, burun yüz uyumuna yaklaşımı, şimdiye kadar yapmış olduğu ameliyatların sayısı ve çeşitliliği ile ilgili deneyimi oldukça önemlidir. Burun estetik ameliyatları ameliyat sonrasında uzun süre takip gerektiren ve iyileşme sürecinin doktorunuzun kontrolünde olmasını önerdiğimiz bir prosedürdür. Dolayısıyla doktorunuzla iletişiminiz ve doktorunuzun size karşı yaklaşımı oldukça önemlidir.

Günümüzde bilgiye ulaşmak internet vasıtasıyla çok kolaylaşmış ancak bir o kadar da bilgi kirliliği artmıştır. Forum siteleri deneyimlerini açık gönüllülükle paylaşan hastaların yorumlarına ulaşılabilecek bir alan olmasının yanında, reklam amaçlı ve yanlış yönlenmenize yol açabilecek yanıltmacalara da neden olabilmektedir. Doktorunuzu seçerken mutlaka kendisiyle görüşüp muayene sonrasında kaygılarınızı birebir konuşmalı ve mümkünse daha önce yapmış olduğu ameliyatlarla ilgili sonuçlarını görmeyi talep etmelisiniz. Eğer çevrenizde doktorunuzun ameliyat ettiği bir hasta varsa onun referansı oldukça önemlidir. Bunun yanında görüşmeye gittiğinizde bekleme odasındaki hastalarıyla da tanışabilir ve sohbet edebilirsiniz.

Burun cerrahınıza karar verme aşamasında başka bir öneri ise doktorunuz ve ekibini sürekli ameliyat yaptığı hastanenin ameliyathane ekibine danışmaktır. Bu daha komplike ve zor bir yöntem olmasına rağmen çok daha net bilgi alabileceğiniz bir yöntemdir.

Kararınızı verdikten ve doktorunuzla ameliyatınızı planladıktan sonraki dönemde ise artık kendinizi sıkıntıya sokmamanız için doktor arayışınıza son vermeniz ve süreci sadece doktorunuzla paylaşarak kontrollerinizi aksatmamanızı öneririm.

YORUMLAR

*

Kulak Burun Boğaz
Kulakburunbogaz.com'a Hoşgeldiniz; Size daha hızlı yanıt verebilmemiz için, hangi konuda bilgi almak istediğinizi belirtir misiniz?
WordPress Image Lightbox