Dr Abdulkadir Göksel’e sonsuz teşekkürler…

Dr Abdulkadir Göksel’e sonsuz teşekkürler…

Nefes almak hayat kalitenizi, kendi enerjinizi, çevrenizdekilere yaydığınız enerjiyi direkt olarak etkileyen bir unsur. Yaklaşık 3 _ 4 senedir rahat nefes alamamaktan, çabuk yorulmaktan, sabahları ağzım açık bir şekilde uyanmaktan ve kalbimin çok hızlı çarpmasından şikâyet eder olmuştum. Konuşmak, su içmek bile zor geliyordu. Yoğun hayat temposunda böyle bir rahatsızlık yaptığınız isleri ve başarınızı direkt olarak etkiliyor. Tüm bu şikâyetler üzerine 2 sene önce bir kbb uzmanına görünmüş ve ameliyat olmam gerektiğini öğrenmiştim. Ancak ben kesin bir kararlılıkla ameliyat olmayacağımı, beni rahatlatacak bir damla ya da tedavi olup olmadığını sormuştum. Bunun üzerine bana kortizonlu bir damla verilmişti. Ancak bu damla da benim sorunumu çözememişti.

Bir sene sonra çalıştığım şirkette kendisini çok beğendiğim ve örnek aldığım bir arkadaşım benim olmam gereken ayni ameliyatı olmuştu. Sonuç hem görsel hem de sağlık acısından mükemmeldi. Kendisi ile konuştuğumda bana kesinlikle bu ameliyatı olmam gerektiğini, çekilen zorluğun sadece 2_3 gün olduğunu belirtmişti. Ve kendinden çok emin bir şekilde “ben çok doktor araştırdım, sen hiç araştırma, direkt Dr. Abdulkadir Göksel’e git” dedi ve bana iletişim bilgilerini verdi. Arkadaşım o kadar güzel ve sağlıklı olmuştu ki kendisinden inanılmaz bir cesaret aldım ve sonunda Göksel Bey ile görüşmek için bir randevu aldım.
Haziran 2013’te Göksel Bey ile ilk defa görüştüm. Bu ilk görüşmede doktor beyin belirtmiş olduğu birkaç küçük ayrıntı doğru yerde olduğumu bana hissettirmişti. Göksel bey yüzün bir bütün olduğunu, burnun yüz ile uyumlu olmasını gerektiğini ve kendisinin kişiye uyan burnu yaptığını, milimetrik çalıştığını belirtmişti. Ayrıca sürekli olarak burnun fonksiyonel bir görevi olduğunu; bu temel görevin de daima dikkate alınması gerektiğini vurguluyordu. Ameliyattan çok çekinen biri olarak ameliyat öncesinde tam 3 kere Göksel Bey ile görüştüm. Her seferinde kafamdaki soruları büyük bir rahatlıkla kendisine sorabildim ve aldığım her yanıtta kendisine olan güvenim daha da arttı. Zaten bu ameliyattaki en kritik nokta doktorunuza güvenmeniz. Ameliyata girerken burnumun güzel olacağından ve rahat nefes almaya başlayacağımdan emindim çünkü doktoruma sonsuz şekilde güvenmiştim. Ameliyata böyle bir doktora rastladığım için, bu ameliyatı yaptıracak maddi gücüm olduğu için ve son olarak ameliyat sonrası benimle ilgilenecek çok sevgili bir ailem ve esim olduğu için kendimi şanslı hissederek girdim.
Sonuçta çok başarılı beni mutlu eden bir ameliyat oldu. Ameliyat sonrası ilk iki gün biraz şişleriniz olabiliyor ama 3. gün tamponlar alınınca şişlikler çok hızlı iniyor. Bende neredeyse hiç denecek kadar az bir morluk oldu. Simdi (ameliyattan tam 1 hafta sonra)ise yeni güzel burnumun tadını çıkarma vakti.:).

Tekrardan özellikle Dr. Abdülkadir Göksel Bey’e, ve ekibine sonsuz teşekkürler…

Lisya S.

Op.Dr. Abdülkadir Göksel Gaziantep’te doğdu ve ilk, orta öğrenimini Gaziantep’te tamamlayarak İstanbul Tıp Fakültesi’ne girdi. Fakülte yıllarında Ingiltere ve Ispanya’da klinik staj ve çalışmalarda bulundu. 1993 yılında Istanbul Tıp Fakültesi’nden Tıp Doktoru olarak mezun olarak, 1998 yılında Göztepe Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nden Kulak Burun Boğaz ve Baş-Boyun Cerrahisi Uzmanlığı’nı aldı. Uzmanlık eğitimi yıllarında özellikle Horlama ve Uyku Apnesi, Fonksiyonel Burun Cerrahisi konularına ilgi duydu ve bu konularda araştırmalar yaptı. Eğitim süresi içerisinde gerek yurt içi, gerek yurt dışında otuzdan fazla kongre ve kursa tebliğ ve posterler ile katıldı. Avusturya’da Center of Anatomy and Cell Biology of Vienna Medical University’de yüz estetik cerrahisinin kendi alanında önemli isimlerinden Giovanni Botti ile birlikte çalıştı. Chicago’da Amerikan Rinoloji Derneği Başkanı Prof.Dr.Howard L. Levine’den sinüzit tedavisinde son derece yeni bir teknik olan ‘Balon Sinoplasti’ eğitimi aldı. İrlanda’da Royal College of Surgeons in Ireland’da yüz plastik cerrahisi ile ilgili bir çok çalışma ve kadavralar üzerinde araştırmalar yaptı. Dünyanın en iyi yüz plastik cerrahları arasında yer alan Prof.Dr.Bahman Guyuron ile Cleveland Case Western Reverse University’de birlikte çalışma imkanı bularak, rinoplasti ve migren cerrahisi ameliyatları konusunda ki deneyimini artırdı. Yurt içinde ki kongrelerin yanı sıra Asya, Avrupa ve Amerika’da ki uluslar arası yüz plastik cerrahisi akademilerinin düzenlediği kongrelere bir çok kez konuşmacı olarak davet edildi. Asistanlık yıllarından itibaren meslek yaşamında 14.000′den fazla ameliyat yapan Abdülkadir Göksel’in, özellikle burun estetik cerrahisi, horlama, sinüzit ve endoskopik gözyaşı kesesi ameliyat sayıları standartların üzerindedir. Her yıl Türk ve yabancı bir çok asistan ve uzman doktor ameliyatlarını izlemek için konuk olmakta ve Dr.Abdülkadir Göksel’in kendine özgü Rinoplasti tekniğini öğrenmek istemektedir. Op.Dr.Göksel Avrupa Yüz Plastik Rekonstrüktif Cerrahi BOARD sertifikası sahibidir (European Board for Certification in Facial Plastic and Reconstructive Surgery) ve ileri düzeyde İngilizce bilmektedir. Ayrıca European Rhinoplasty Society,European Academy of Facial Plastic Surgery, Kulak Burun Boğaz Baş Boyun Cerrahisi Derneği, Türk Fasiyal Plastik Cerrahi Derneği, Türk Rinoloji Derneği, Türk Kulak Burun Boğaz Vakfı, İstanbul Tabipler Odası üyeliği bulunmaktadır. K.B.B. alanındaki yayınları ve teknolojiyi yakından takip eden Dr. Abdülkadir Göksel, Horlama, Estetik Burun Cerrahisi, Alerji ve Sinüzitler, Endoskopik Gözyaşı Kesesi Ameliyatları gibi konularla ilgili olarak bir çok kez televizyon ve radyo programlarına davet edilmiş ve bilgi vermiştir. Rinoİstanbul kliniğinin kurucusu olan Dr. Abdülkadir Göksel hastalarına 15 yıldır aynı çatı altında hizmet vermekte olup, kendisi aynı zamanda “www.kulakburunbogaz.com ” web sitesinin editörlüğünü yapmaktadır.

YORUMLAR

*

WordPress Image Lightbox