Röportaj: Şeyma Hanım’a burun ameliyatı deneyimlerini sorduk.

Şeyma Burun ameliyatı RöportajBurun ameliyatı Şeyma Hanımın hayatını değiştirdi

Neden burun ameliyatı olmak istediğinizi anlatabilir misiniz? Ne gibi şikayetleriniz vardı?

Benim hikayem biraz farklı. Kronik sinüzit problemim nedeniyle çok sıkıntı yaşıyordum. Internet üzerinden araştırma yaptığımda bu konuda uzman birkaç doktor ilgilimi çekti. Detaylı araştırma sonucunda Göksel Bey ile görüşmeye karar verdim. Göksel Bey’i seçmemdeki en büyük neden, teknolojiyi yakından takip eden ve kendini yenileyen bir doktor olmasıydı. Sinüzit tedavisinde kullanmış olduğu “Balon sinoplasti “yönetimi ilgimi çekmişti.

Doktorumuz ile ilk görüşme anı nasıldı?

Doktor ile hasta arasındaki bağın güven duygusu ile oluştuğunu düşünen biriyim. Göksel bey ile ilk el sıkışma anında ona güvenebileceğimi hissettim. Çok pozitif, güler yüzlü ve insanlarla ilişkisi gerçekten çok kuvvetli biri. Mesleğine olan aşkı ve saygısının, yaptığı tüm operasyonlara pozitif olarak yansıdığını düşünüyorum. Yaptığımız görüşme sonrasında, sinüzit dışında deviasyon problemimin de olduğu, istersem estetikte yaptırabileceğimi söyledi. Estetik o ana kadar hiç düşünmediğim bir konuydu. Göksel bey fotoğraflarımı çekip, ameliyat sonrasında olabilecek burun şeklimi bilgisayar ortamında gösterdiğinde, estetik yaptırma fikri hoşuma gitmeye başladı. Sonrasında aslında pek düşünmedim, olsam mı olmasam mı ikilemim hiç olmadı. Çünkü başlangıçta bahsetmiş olduğum güven duygusu görüşme sonunda 100% dü benim için. Çünkü, işini severek yapan hiç kimseden korkmayacaksın hayatta.

Karar verdikten sonraki süreç nasıl gelişti?

Karar verdikten sonra mutlu bir heyecan kapladı içimi. Çünkü, artık rahat nefes alabilecek, kronik baş ağrılarımdan kurtulacak üstelikte güzelliğime güzellik katacak yeni bir burun şekline sahip olacaktım.

Ameliyat günü geldi, o günü anlatabilir misiniz? Duygularınızı heyecanınızı…

Karar verdikten birkaç gün sonra ameliyat gerçekleşti. Bu ameliyat benim için özeldi çünkü ilk defa hayatımda ameliyat olacaktım. Sadece bundan dolayı heyecan vardı. Asla, burnum nasıl olacak iyi mi kötü mü güzel mi çirkin mi diye düşünmedim çünkü güzel olacağından kesinlikle emindim. Doktoruma ve ekibine güveniyordum.

Doktorunuzun ve ekibinin size olan yaklaşımını nasıl değerlendiriyorsunuz?

Ekip olarak çok neşeli, güler yüzlü ve cana yakınlar. Mutlu bir ekip. Bu da Göksel Bey’in ekibine yaklaşımıyla alakalı olduğunu düşünüyorum. Pozitif yönetici pozitif ekip Hastane odasından, ameliyathaneye gidene kadar ve hatta orada da hiç stres olmadım. Sadece aklımda oğlum vardı. O da ilk kez narkoz alacak olmamdan kaynaklı bir gerginlikti. Ameliyathane ortamı hep gergin, soğuk olur diye düşünürdüm ama doktorumuz ve ekip o kadar neşeliydi ki hiç birşey anlamadan uyudum ve uyandım .

Burun ameliyatı olmak isteyenlere neler söylemek istersiniz?

Burun estetiğinde sadece buruna şekil vermekle işin bittiğini düşünmüyorum. Yüzde profil açısından, burun, alın ve çene uyumu çok önemli. Estetik operasyon sonucunun doğal olması da buna bağlı. Profilden bakıldığında, çenem burnuma göre biraz geride kaldığı için çene implantı uygulamasıyla çenem öne getirilerek alın, burun, çene dengesi sağlanmış oldu. Sonuç olarak, doğal ve çok güzel bir buruna daha doğrusu yüze sahip oldum. Genelde insanlar küçük ve ucu kalkık burun yaptırma eğilimindeler. Hep atlanan bir şey var; bu şekilde burun, güzel bir burun olacak yüze yakışacak anlamına gelmiyor. Kendi isteklerimizden ziyade yüzümüzün bize uygun gördüğü ve doktorumuzun da bu doğrultuda şekillendirdiği burun bizim için en güzel ve doğru burundur diye düşünüyorum

Aynaya baktığınızda kendinizi beğeniyor musunuz?

Aynaya baktığımda kendimi çok beğeniyorum. En güzel yanı da kimsenin estetik olduğumu anlamaması. Sadece bana baktıklarında, sende bir değişiklik var, kaşlarını mı yoksa makyaj sitilini mi değiştirdin çok hoş görünüyor diyorlar. Estetik yaptırdığımı söylediğimde insanlar çok şaşırıyor.

Burun ameliyatı olduktan sonra hayatınızda neler değişti?

Ben hem sinüzit, hem deviasyon, hem estetik ameliyatı arkasından da alerji tedavisi oldum. Bunların sonucunda, rahat nefes alabilen, kronik baş ağrıları yok olan, mevsim geçişlerinde bile alerjik reaksiyon göstermeyen, bu güzellikler yanında bir de aynaya baktığında kendini çok beğenen, mutlu bir kadın oldum.

RANDEVU AL
Sohbeti Başlat
Kulakburunbogaz.com'a Hoş geldiniz; Size daha hızlı yanıt verebilmemiz için, hangi konuda bilgi almak istediğinizi belirtir misiniz?