Kanal Türk Derya’nın Dünyası – Yüze uyumlu burun estetiği

 

Hastanın yüzü nasıl bir buruna sahip olması gerektiğini tarif ediyor.

Kanal Türk’te yayınlanan Derya’nın Dünyası programına katılan Op. Dr. Abdülkadir Göksel “Burun estetiği” hakkında önemli bilgiler verdi.

Öncelikle Burun estetiği ve fonskyonel burun cerrahisini birbirinden ayırmamamız gerekli. Burun Estetiği ameliyatı sırasında nefes almadaki akasaklılklarda düzeltilirler. Aynı zamanda nefes almadaki problemler giderilirken Burun estetiğide yapılabilir.

Yüze uyumlu burun estetiği ile ilgili olarak şunlar şöylenebilr.

Burun Estetiği ameliyatını yapmadan önce mutlaka bir yüz analizi yapıyoruz. Hastaların yüzü çok iyi bir tarif verir. Her kişinin yüzü birbirinden farklıdır. Kimisinin çenesi uzun, kimisinin alt yüzü ile üst yüzü arasında farklar var, kimin göz yapısı farklı ve ya alını farklı olabilir. Sonuç olarak kişinin yüzü ne istiyorsa biz onu yapıyoruz. Bir başkasının burnunu yüzünüze monte ettiğiniz zaman, burnunuz çok güzel olabilir ama siz güzel olmayabilirsiniz. Güzel bir burun sizi güzel yapmaz. Hastalarımız gelip karşımıza oturduğunda, burnumu düzeltmeye geldim, burnumu kaldırmaya geldim gibi taleplerde bulunduğunda, bu işin tercümesi aslında şudur;   Ben daha güzel ve çekici olmak istiyorum. Aynaya baktığımda kendime güzel gözükmek istiyorum. demek olabilir. Sorun burundamıdır değilmidir önce onu algılamalıyız. Çünkü çenesi çok geride olan birisi, burnunu çok büyük görebilir. Belkide çok ufak bir çene müdahelesi yada ufak bir dolgu ile sorun çözülebilir. Dolayısı ile Yüz bir bütün. burna baktığınızda yüzde kaybolması gerekir. Hastaların gözeleri ile temas kurmalısınız. Yani doğal burun dediğimiz aslında görünmeyen burundur.

Detaylı bilgi için  videomuzu izleyip Burun Estetiği  sayfasına bakabilirsiniz

Kulak Burun Boğaz
Kulakburunbogaz.com'a Hoşgeldiniz; Size daha hızlı yanıt verebilmemiz için, hangi konuda bilgi almak istediğinizi belirtir misiniz?
WordPress Image Lightbox